Serie B: a Cremonese és a Lecce is győzött – 33. forduló

Szerző: Adamo

serie-b-logo

Az olasz másodosztály (Serie B) 2021-2022-es kiírásában kedden és szerdán a 33. forduló mérkőzéseit bonyolították le.

A hétközi fordulóban a bajnokság első két helyezettje nem hibázott, a Cremonese egy félidőt emberhátrányban játszva is győzött, míg a Lecce fölényes idegenbeli sikert aratva gyűjtötte be a három pontot. Kettejük közt továbbra is egy pont a különbség a Grigiorossi javára.

Mivel a Pisa és a Brescia élmezőnybeli rangadója szerda este gól nélküli döntetlenre végződött, így a Monza a 2-0-s hazai győzelmével mindkettőjük megelőzte és a harmadik helyen két pontra van a második, automatikus feljutó helyezéstől. A hatodik helyen a Benevento újabb magabiztos győzelemmel erősítette meg pozícióját, a hétvégi 5-1 után most 3-0-ra nyertek, és az elmaradt meccse sikeres pótlása esetén közel kerülhetnek az élmezőnyhöz.

Az Ascoli és a Frosinone egyaránt veszített a hétközi körben, így a 7-8. helyen mindketten távolodtak az első hattól, nekik most már inkább a playoff-helyezés megtartása lehet reális cél a hátralévő öt fordulóban.

A Perugia és a Cittadella döntetlent játszott egymással, így egyikük sem tudott közeledni hozzájuk. A Parma viszont egy őrült meccsen 4-3-ra verte a Comót, így a tizedik helyen hat pontra faragta a hátrányát a rájátszáshoz képest. A középmezőnyben a Ternana négy, a Reggina három veretlen meccs után szenvedett el méretes hazai fiaskót.

A a SPAL 2-2-es döntetlenjével megtartotta az üldözői előtti magabiztos előnyét a 16., utolsó bennmaradó helyen, legutóbbi ellenfele, a Cosenza továbbra is a kieső zónában szerénykedik. Az L.R. Vicenza és a Crotone egymással játszott döntetlent, az Alessandria újból kikapott, viszont a sereghajtó Pordenone a harmadik győzelmét aratta az évad során, amely valószínűleg már későn jött, mivel az osztályozótól is még mindig nyolc pontra vannak.

A Serie B 33. fordulójának eredményei:

Cremonese – Alessandria 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Strizzolo (28.), Gaetano (47.), ill. Palombi (49.)
Kiállítva: Gondo (44.), ill.

Pordenone – Frosinone 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Deli (13.), Cambiaghi (82.), ill.

Reggina – Benevento 0-3 (0-1)
Gólszerzők:ill. R. Insigne (21.), Forte (79.), Moncini (90+6.)

SPAL – Cosenza 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Dickmann (46.), Sa. Esposito (90+3.), ill. Camporese (41.), Caso (49.)
Kiállítva:ill. Larrivey (68.), Camporese (90+6.)

Ternana – Lecce 1-4 (1-2)
Gólszerzők: Bogdan (44.), ill. Coda (5.), Strefezza (20.), Di Mariano (78.), Ragusa (86.)

Parma – Como 4-3 (1-0)
Gólszerzők:
F. Vázquez (31.), Bernabe (77., 81.), Tutino (85.), ill. Gliozzi (61., 67., 90+1. – az utolsót büntetőből)

Cittadella – Perugia 0-0 (0-0)
Gólszerzők:ill.

L.R. Vicenza – Crotone 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Schnegg (29. – öngól), ill. Marras (40.)
Kiállítva:ill. Schnegg (44.)

Monza – Ascoli 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Valoti (16.), Gytkjaer (28. – büntetőből), ill.

Pisa – Brescia 0-0 (0-0)
Kiállítva: Lucca (83.), ill.

A Serie B aktuális állása a 33. forduló után:

(Fotó: Lega B Twitter)

A Serie B 33. fordulójának legjobb 11-e:

Jesse Joronen (Brescia); Lorenzo Dickmann (SPAL), Luca Caldirola (Monza), Gaetano Letizia (Benevento); Alexis Blin (Lecce), Matia Valoti (Monza), Adrian Bernabe (Parma), Nicolo Cambiaghi (Pordenone); Luca Strizzolo (Cremonese); Gabriel Strefezza (Lecce), Ettore Gliozzi (Como)

A Serie B góllövőlistájának élmezőnye:

20 gólos: Massimo Coda (Lecce)
13 gólos: Gabriel Strefezza (Lecce)
12 gólos: Alfredo Donnarumma (Ternana)
11 gólos: Franco Vázquez (Parma)
10 gólos: Gianluca Lapadula (Benevento), Manuel De Luca (Perugia), Gabriel Charpentier (Frosinone), Mirko Maric (Crotone), Simone Corazza (Alessandria)