Serie B: a Lecce az első, két ponton belül az első négy helyezett – 24. forduló

Szerző: Adamo

serie-b-logo

Az olasz másodosztály (Serie B) elmúlt hétvégi, 24. fordulójának mérkőzéseit szombaton és vasárnap bonyolították le.

Massimo Coda két és Gabriel Strefezza egy góljával aratott magabiztos győzelmet az élre álló Lecce, amely egy ponttal megelőzte a szombaton csak gól nélküli döntetlenre képes Cremonesét. A harmadik helyen a négy döntetlen után először nyerő Pisa áll a Grigiorossival azonos pontszámban, miután hátrányból fordítva győzte le idegenben be a Monza együttesét. A negyedik helyezett Brescia kétszer egyenlítve mentett pontot az utolsó playoff-helyet birtokló Frosinone ellen.

A Benevento egymást követő öt nyeretlen bajnoki után újra győzött és megerősítette rájátszás-helyét. A hét közben őket verő Ascoli újabb magabiztos győzelmet aratott, mellyel a hetedik helyet foglalja el.

A playoffot üldöző Perugia három siker után először ikszelt, a Cittadella sorban a második hazai fellépését vesztette el.

A Serie B középmezőnyében a Como egymás után másodszor, míg a megtáltosodó Reggina zsinórban a harmadik alkalommal diadalmaskodott a hullámvölgyet követően. A Ternana ötgólos meccsen idegenben legyőzte és meg is előzte a még mindig botladozó Parma csapatát a 13-14. pozícióban.

Az utolsó bennmaradó helyet a SPAL foglalja el, amely Giuseppe Rossi találata ellenére nyolc forduló óta nyeretlen. Az osztályozós helyeken birtokló Alessandria és Cosenza egyaránt újabb vereséget szenvedett.

A kieső zónában az L.R. Vicenza zsinórban harmadszor ikszelt, míg a Crotone simán kapott ki az új éllovastól, és a sereghajtó Pordenone is újból vesztesen hagyta el a játékteret.

Kedden és szerdán újabb hétközi fordulóra kerül sor a másodosztályban.

A Serie B 24. fordulójának eredményei

Ascoli – Alessandria 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Saric (29.), Bidaoui (54.), Botteghin (61.), ill.

L.R. Vicenza – SPAL 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Cavion (45+2.), ill. Rossi (26.)

Monza – Pisa 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Valoti (8.), ill. Puscas (18.), Pereira (65. – öngól)

Parma – Ternana 2-3 (2-2)
Gólszerzők: Cobbaut (16.), F. Vazquez (22.), ill. Al. Donnarumma (4.), Partipilo (11.), Pettinari (58.)

Reggina – Pordenone 2-0 (0-0)